427 - Potpurriurna Marieberg 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773359

MARIEBERG, potpurriurna utan lock, tennglaserad fajans med skulpterad dekor av blommor och kvistar, märkt MB-E (Marieberg Ehrenreich), 1760-tal, höjd ca 20 cm

Åldersrelaterat slitage, skador / avslag

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

773359 - 427 - Potpurriurna Marieberg 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik

2020-08-21, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.