425 - Tekanna fajans Rörstrand 1770-tal

773311

RÖRSTRAND, tekanna med lock, fajans, målad dekor av humlekvistar, märkt Rörstrand 1773, höjd ca 11 cm

Slitage, skador, pip lagad med bleckplåt, hänkel saknas

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

Budhistorik (8 bud)
0
850
6101214
6154530
6101214
750
6154528
700

Slutpris SEK:
850
87 EUR, 105 USD
Utropspris SEK: