425 - Tekanna fajans Rörstrand 1770-tal

Föregående | Översikt | Nästa

773311

RÖRSTRAND, tekanna med lock, fajans, målad dekor av humlekvistar, märkt Rörstrand 1773, höjd ca 11 cm

Slitage, skador, pip lagad med bleckplåt, hänkel saknas

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

773311 - 425 - Tekanna fajans Rörstrand 1770-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

6101214
6099616

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.