424 - Rörstrand bålskål

773306

RÖRSTRAND, bålskål, flintgods, landskapsdekor i transfertryck, omkring 1800-talets mitt, höjd ca 19, Ø 33 cm

Bruksslitage, viss krackelering och missfärgning

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

424 - Rörstrand bålskål

Budhistorik (21 bud)
0
6157621
6156876
1 400
6154483
1 300
6148089

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK: