418 - Ljuskrona Böhmen

Föregående | Översikt | Nästa

773267

LJUSKRONA, metall, glas, delvis med förgyllning, gjutna / slipade prismor, 6 ljusarmar, Irland 1700-talets slut, höjd ca120, Ø 75 cm

Proveniens
Wolter af Peterséns

Bruksspår

Belysning, Ljuskronor, Gamla kassan, Wedgewood salongen

773267 - 418 - Ljuskrona Böhmen
Din e-postadress

Fråga
Skicka
418 - Ljuskrona Böhmen

Budhistorik (21 bud)
6128715
5 000
6085001
4 800
6085001
4 200
6111188
6085001
3 800

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
5 000
514 EUR, 586 USD
Utropspris SEK:
20 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.