417 - Spelbord England

772881

SPELBORD, viktorianskt, mahogny, utfällbar skiva med plats för speltillbehör under skivan, mässingsdetaljer, England, omkring 1800-talets mitt, höjd 69-71, 93 x 45,5 - 91 cm

Proveniens
Rosendals slott Skåne

Bruksslitage

Möbler, Soffbord, sidobord, Gamla kassan, Wedgewood salongen

417 - Spelbord England

Budhistorik (11 bud)
0
3 200
6157818
1 400
6157420
1 300
6156967
6150776

Slutpris SEK:
3 200
326 EUR, 394 USD
Utropspris SEK: