392 - Serveringskanna sengustaviansk

772721

SERVERINGSKANNA, sengustaviansk, bemålad koppar, skaft i svarvad björk, bronserad dekorbård, märkt "Lakerad hos O F Richman, Fahlun & Sandsberg", tidigt 1800-tal, höjd 23,5 cm

Åldersrelaterat slitage

Diverse, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (18 bud)
0
15 000
6146697
2 600
6154544
2 400
6146697
6154542

Slutpris SEK:
15 000
1 542 EUR, 1 757 USD
Utropspris SEK: