392 - Serveringskanna sengustaviansk

Föregående | Översikt | Nästa

772721

SERVERINGSKANNA, sengustaviansk, bemålad koppar, skaft i svarvad björk, bronserad dekorbård, märkt "Lakerad hos O F Richman, Fahlun & Sandsberg", tidigt 1800-tal, höjd 23,5 cm

Åldersrelaterat slitage

Diverse, Gamla kassan, Wedgewood salongen

772721 - 392 - Serveringskanna sengustaviansk
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

6091686
850
6084907
6084907
6081316

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
850
87 EUR, 100 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.