388 - Spegel sengustaviansk

Föregående | Översikt | Nästa

772452

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, Lago Lundéns art, förgylld träskuren dekor och pastellage, infattade gouacher med pompejanska motiv, krönet med pärl- och äggstav samt konsoler, ramen med pärlstav samt kymation, nedre sargen med fleuroner, delat kvicksilverfolierat glas, höjd ca 180 x 78 cm

Åldersrelaterat slitage

Speglar, Gamla kassan, Wedgewood salongen

772452 - 388 - Spegel sengustaviansk
Din e-postadress

Fråga
Skicka
388 - Spegel sengustaviansk

Budhistorik (11 bud)
6127704
5 200
6121635
5 000
6127702
4 800
6121635
4 600
6105346
4 400

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
5 200
535 EUR, 609 USD
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.