385 - Blombord Gustavsberg

772428

GUNNAR WENNERBERG, blombord, empirestil, flintgods, reliefdekor av vädurshuvuden och fruktgirlander, joniska kolonnben på trepassockel, 1910-/20-tal, höjd ca 82, Ø 62 cm

Presenterades på Baltiska Utställningen 1914

Bruksspår
krackelyrer

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

385 - Blombord Gustavsberg

Budhistorik (36 bud)
0
16 000
6156774
16 000
6149546
15 500
6085518
15 000
6149544
15 000

Slutpris SEK:
16 000
1 645 EUR, 1 874 USD
Utropspris SEK:
10 000