275 - Orientmatta Kirman ca 482 x 320 cm

771338

ORIENTMATTA, Meshed/Moud, semiantik, med inskription, ca 485 x 320 cm

Proveniens
Margretetorps Gästgivaregård

Ställvis slitage

Mattor/Textilier, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (26 bud)
0
20 000
6142368
12 500
6150139
12 000
6142368
11 500
6150134
11 000

Slutpris SEK:
20 000
2 038 EUR, 2 464 USD
Utropspris SEK:
30 000