274 - Praktytterfoder Rörstrand

Föregående | Översikt | Nästa

771184

YTTERFODER, Tunnbindarskålen, med hänklar, rikt dekorerat med skulpterade blommor och druvor, flintgods, märkt Rörstrand 1807, höjd 25 cm, diameter 25 cm

Proveniens
Borstahusgreven

Bruksspår, krackeleringar, viss missfärgning

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Matsalen, Diverse

771184 - 274 - Praktytterfoder Rörstrand
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (8 bud)
6121438
6110208
6121436
950
6110208
900
6121345
850

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
113 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:
6 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.