268 - Bålskål 1900-tal

771121

BÅLSKÅL, med lock och slev, opakt och grönt glas, sannolikt Italien,1900-talets första hälft / mitt, höjd ca 34 cm

Bruksspår, sleven med lagning

Glas, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Matsalen

268 - Bålskål 1900-tal

Budhistorik (11 bud)
0
1 700
6157395
1 700
6156536
1 600
6150623
6150623
1 300

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK: