260 - Läsljusstakar empire

770940

LÄSLJUSSTAKAR, empire, för dubbla ljus, bemålad plåt, plåtskärmar, mässingsdetaljer, 1800-talets första hälft, höjd ca 38 cm

Åldersrelaterat slitage

Belysning, Bordslampor, Gamla kassan, Matsalen

260 - Läsljusstakar empire

Budhistorik (18 bud)
0
7 600
6157848
7 000
6124103
6 800
6124103
6 400
6157575
6 200

Slutpris SEK:
7 600
774 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:
6 000