247 - Fällbord nyrokoko

770562

FÄLLBORD, nyrokoko, fanerat i mahogny, träskuret underrede av betsad bok, skiva med infällt broderi / applikation med årtalet 1850, under glas, England, höjd 70 (121), 70 x 85 x 69 cm

Proveniens: Margaretetorps gästgiveri

Bruksslitage, några lösa skruvar i gett gångjärn

Möbler, Soffbord, sidobord, Gamla kassan, Matsalen

247 - Fällbord nyrokoko

Budhistorik (9 bud)
0
6149742
6157685
6149742
700
6151210
650

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK: