242 - Konsolbord empirestil

770423

KONSOLBORD, empire, bronserat underrede i trä samt pastellage, träskuren örn, skiva i marmor, 1800-talets första hälft, höjd 81, 81 x 39 cm

Bruksslitage

Möbler, Soffbord, sidobord, Gamla kassan, Matsalen

242 - Konsolbord empirestil

Budhistorik (16 bud)
0
7 200
6157365
6 800
6156884
6 600
6156884
5 200
6096998
5 000

Slutpris SEK:
7 200
740 EUR, 843 USD
Utropspris SEK:
10 000