239 - Stolar 1800-tal

770410

STOLAR, 8 st., snarlika, rokoko, bok med träskuren dekor, pärlspikade skinnsitsar, 1800-tal, höjd 96, sitthöjd 46 cm.

PROVENIENS: Familjen Mörner

Bruksslitage, lagningar/limningar, senare skinnklädsel

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Matsalen

239 - Stolar 1800-tal

Budhistorik (23 bud)
0
13 000
6148508
12 000
6156813
12 000
6148508
11 500
6156809
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 336 EUR, 1 522 USD
Utropspris SEK:
16 000