1402 - Bricka karott 2 uppläggningsfat nysilver

Föregående | Översikt | Nästa

769516

BRICKA, KAROTT MED LOCK OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., nysilver, 1900-talets början, rektangulär bricka med handtag, 37x30 cm; rund karott med lock, diameter 21 cm; ett ovalt och ett runt uppläggningsfat, längd 50 cm/diameter 37 cm, kantdekor med fascesstav

lockets löstagbara handtag saknasslitage runt fat med graverad bokstav W på brättet

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Källaren

769516 - 1402 - Bricka karott 2 uppläggningsfat nysilver
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik

2020-08-23, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.