235 - Vattenkanna karott skålar 2 st nysilver

Föregående | Översikt | Nästa

769482

VARMVATTENKANNA, KAROTT MED LOCK OCH 2 SKÅLAR, nysilver, 1930-40-tal, varmvattenkanna GAB 1930-tal, bastvirad hänkel, höjd 14 cm; karott Atla Danmark, diameter 17,5 cm; rund skål Råström Stockholm, diameter 19 cm; oval skål med svärtade handtag, längd 29 cm

slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Matsalen

769482 - 235 - Vattenkanna karott skålar 2 st nysilver
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (14 bud)
6126737
6136902
6126737
950
6098957
900
6126736
900

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
103 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:
1 800

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.