231 - Tallrikar 12 st pläter England

Föregående | Översikt | Nästa

769180

GEORG RICHMOND COLLIS & Co., tallrikar, 12 st., Birmingham omkring 1840, djupa, räfflad mynningskant, graverade vapensköldar och crestvapen, i botten graverade initialer H. d`A
diameter 24,5 cm

PROVENIENS: Hotel D `Angleterre, Köpenhamn

slitage
skador

Diverse, Gamla kassan, Matsalen

769180 - 231 - Tallrikar 12 st pläter England
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (18 bud)
6089594
1 600
6082037
6082037
6089413
6082037
950

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
1 600
164 EUR, 187 USD
Utropspris SEK:
1 800

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.