229 - Stekhuv med fat för stek pläter

769159

STEKHUV MED FAT, pläter, 1800-tal, oval form, fatet för en stek, fördjupningar för köttsaften, huvens handtag med dekor av eklöv och ekollon, snedgodronnerade kanter, graverade vapensköldar och crest, huvens längd 52, fatets längd med hänklar 68 cm

smärre bucklor

Diverse, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (50 bud)
0
10 000
6155096
8 000
6156160
7 800
6155096
7 600
6156060
7 400

Slutpris SEK:
10 000
1 028 EUR, 1 171 USD
Utropspris SEK: