229 - Stekhuv med fat för stek pläter

Föregående | Översikt | Nästa

769159

STEKHUV MED FAT, pläter, 1800-tal, oval form, fatet för en stek, fördjupningar för köttsaften, huvens handtag med dekor av eklöv och ekollon, snedgodronnerade kanter, graverade vapensköldar och crest, huvens längd 52, fatets längd med hänklar 68 cm

smärre bucklor

Diverse, Gamla kassan, Matsalen

769159 - 229 - Stekhuv med fat för stek pläter
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (21 bud)
6139482
2 600
6139276
2 400
6123320
6123422
6123320
1 900

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.