226 - Ljusstake coaster bricka pläter

Föregående | Översikt | Nästa

769007

LJUSSTAKE, COASTER OCH BRICKA, pläter, England 1700-talets slut, ljusstake med kolonnskaft och kvadratisk fot, höjd 26,5 cm; coastern med genombruten dekor, diameter 12 cm; spetsoval bricka på fyra ben, graverad dekor, längd 16,5 cm

smärre skador, lagningar och bucklor

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Matsalen

769007 - 226 - Ljusstake coaster bricka pläter
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

6116289
6098488

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.