1327 - Dosor 4 st emalj 17/1800-tal

768822

DOSOR, 4 st., emalj, 17/1800-tal, rektangulära, polykrom figurframställning och blommor, fattningar av mässing, längd 4-6 cm

omfattande skador och lagningar

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (19 bud)
0
1 800
6164970
1 600
6165013
6164970
1 300
6164643

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK: