1325 - Dosor 2 st emalj 1800-tal

768809

DOSOR, 2 st., emalj, 1800-tal, en oval och en kartuschformad, den ovala med bildframställning i blått, den andra med polykrom bild av en hund, fattningar av mässing/förgylld mässing, längd 8,2 respektive 6 cm

sprickor slitage skador

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (19 bud)
0
3 800
6156933
1 700
6163748
1 600
6156933
6163747
1 400

Slutpris SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK: