1325 - Dosor 2 st emalj 1800-tal

Föregående | Översikt | Nästa

768809

DOSOR, 2 st., emalj, 1800-tal, en oval och en kartuschformad, den ovala med bildframställning i blått, den andra med polykrom bild av en hund, fattningar av mässing/förgylld mässing, längd 8,2 respektive 6 cm

sprickor slitage skador

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

768809 - 1325 - Dosor 2 st emalj 1800-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (7 bud)
6083505
600
6089171
550
6083505
500
6089167
450
6083505

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
600
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.