1323 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768789

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, blomdekor i färg och figurframställning i rött, fattningar i mässing, längd 6,8 cm

sprickor lagning slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (7 bud)
0
6156916
750
6147702
700
6147702
650
6115488
600

Slutpris SEK:
224 EUR, 271 USD
Utropspris SEK: