1321 - Dosor 3 st emalj 1700-tal

768773

DOSOR, 3 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, en oval och två rektangulära, polykrom figurframställning, fattningar av mässing, längd 6, 6,5 respektive 7 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (10 bud)
0
6156912
950
6164694
900
6156912
750
6157942
700

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:
2 500