1321 - Dosor 3 st emalj 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

768773

DOSOR, 3 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, en oval och två rektangulära, polykrom figurframställning, fattningar av mässing, längd 6, 6,5 respektive 7 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

768773 - 1321 - Dosor 3 st emalj 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

6115487
500
6090585
450
6090585
6088298

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
500
51 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:
2 500

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.