1320 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768769

DOSOR, 2 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning mot turkos bakgrund, fattningar av mässing, längd 6 respektive 7 cm

sprickor slitage lagningar

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (10 bud)
0
1 900
6133985
6153722
6133985
6153718
750

Slutpris SEK:
1 900
195 EUR, 222 USD
Utropspris SEK: