1319 - Dosor 2 st emalj Staffordshire 1700-tal

768767

DOSOR, 2 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, en oval och en rektangulär, polykrom figurframställning mot blå respektive lila bakgrund, förgyllda fattningar, längd ca 7 cm

sprickor slitage skador

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (11 bud)
0
4 200
6156890
6160072
6156890
850
6160071

Slutpris SEK:
4 200
428 EUR, 517 USD
Utropspris SEK: