1318 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768671

DOSOR, 2 st., emalj 1700-tal, rektangulära, polykrom dekor av figurframställning respektive blommor, förgyllda fattningar, längd 7 respektive 8,5 cm

skador sprickor slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (25 bud)
0
17 000
6162163
17 000
6157342
16 500
6157342
15 000
6156899
14 500

Slutpris SEK:
17 000
1 748 EUR, 1 991 USD
Utropspris SEK: