1316 - dosor 2 st emalj 1700-tal

768626

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, reliefdekor, polykrom dekor av figurer respektive blommor, fattningar av mässing, längd 8 respektive 8,5 cm

sprickor lagningar skador slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (11 bud)
0
6164816
1 300
6123718
6123718
6164690

Slutpris SEK:
204 EUR, 246 USD
Utropspris SEK: