1314 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768592

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, fattningar av mässing, längd 8-8,5 cm

sprickor lagningar slitage skador

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (11 bud)
0
6165047
6164812
6164987
6164812
850

Slutpris SEK:
123 EUR, 141 USD
Utropspris SEK: