1313 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

768580

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, locken invändigt med polykroma porträtt av dam med parasoll respektive solfjäder, mässingsfattningar, längd 8 cm

sprickor skador lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

768580 - 1313 - Dosor 2 st emalj 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (5 bud)
6110685
950
6083494
900
6083494
6088275
6083494

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
950
98 EUR, 111 USD
Utropspris SEK:
2 500

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.