1312 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768570

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, förgyllda fattningar, längd ca 8,5 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (17 bud)
0
6164650
6164165
6164647
6164165
950

Slutpris SEK:
123 EUR, 141 USD
Utropspris SEK:
2 500