1310 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768301

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, lockens insida med polykroma bilder av dam med mask respektive ungt par i landskap, förgyllda fattningar, längd ca 8 cm

sprickor skador slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (22 bud)
0
19 000
6163353
19 000
6156860
18 500
6156860
12 500
6163351
12 000

Slutpris SEK:
19 000
1 936 EUR, 2 341 USD
Utropspris SEK: