1310 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

768301

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, lockens insida med polykroma bilder av dam med mask respektive ungt par i landskap, förgyllda fattningar, längd ca 8 cm

sprickor skador slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

768301 - 1310 - Dosor 2 st emalj 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (6 bud)
6110680
6090579
750
6090579
450
6088261
6087584

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
82 EUR, 94 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.