1309 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768287

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, lockens insida med polykroma porträtt av en dam, mässingsfattningar, längd ca 8 cm

sprickor skador lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (13 bud)
0
12 500
6164756
12 500
6163380
12 000
6163380
5 000
6156856
4 800

Slutpris SEK:
12 500
1 274 EUR, 1 540 USD
Utropspris SEK: