1308 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768276

DOSOR, 2 st., emalj, möjligen Birmingham 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, förgyllda fattningar, längd ca 8,2 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (13 bud)
0
1 700
6164640
850
6164215
6164166
750
6162444
700

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK: