1307 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768265

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykroma figurframställningar och reliefmönster, lockens insida med polykroma porträtt av dam respektive dam och två herrar, förgyllda fattningar, längd ca 8,5 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (33 bud)
0
48 000
6162158
44 000
6163366
42 000
6162158
40 000
6163345
39 000

Slutpris SEK:
48 000
4 934 EUR, 5 621 USD
Utropspris SEK: