1306 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768244

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, runda, på locken polykroma figurframställningar, förgyllda fattningar, diameter ca 8,5 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (17 bud)
0
3 200
6165085
6164645
6164645
950
6165007
900

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK: