1305 - Dosa emalj 1700-tal

768236

DOSA, emalj, 1700-tal, rund, polykrom figurframställning av flodlandskap med hus och människor, mässingsfattning, diameter 9 cm

sprickor
slitage

Ändringar/tillägg
sprickor

Diverse, Gamla kassan, Kassavalvet

1305 - Dosa emalj 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
0
5 000
6156844
6146451
2 800
6146451
6147839

Slutpris SEK:
5 000
514 EUR, 586 USD
Utropspris SEK: