1304 - Dosa emalj 1700-tal

768229

DOSA, emalj, 1700-tal, rektangulär, figurframställning mot gul bakgrund, förgylld fattning med dekor av rocailler, blommor och blad, längd 9,7 cm

sprickor
lagningar

Diverse, Gamla kassan, Kassavalvet

1304 - Dosa emalj 1700-tal

Budhistorik (18 bud)
0
5 600
6157019
3 200
6146450
6146450
1 700
6155908
1 600

Slutpris SEK:
5 600
576 EUR, 656 USD
Utropspris SEK: