1302 - Reseschatull London

Föregående | Översikt | Nästa

768044

RESESCHATULL, krokopressat läder, omkring 1900, delar av silver stämplade London 1901 respektive Birmingham 1898 och 1900, schatullet märkt "The Alexander Clark Manufactoring Company Oxford St 188 London W", innehållande bl. a. flaskor och burkar med silverlock, borstar, kam tänger och småredskap med silverfattning, portmonnä och smyckeskrin, invändigt klädd med vattrat siden, skyddsöverdrag av smärting märkt på läderplatta H. L v D

slitage
smärre skador

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

768044 - 1302 - Reseschatull London
Din e-postadress

Fråga
Skicka
1302 - Reseschatull London

Budhistorik (10 bud)
6085173
2 400
6108841
6085173
1 400
6108840
1 300
6085173

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.