1294 - Tändsticksfodral förgyllt silver von Cranac

Föregående | Översikt | Nästa

767643

WILHELM LUCAS VON CRANACH, tändsticksfordral, förgyllt silver, Berlin 1900-talets början, i form av en uggla, ögon av tigeröga, längd 4,5 cm, vikt 26 g

W. L. von Cranach 1861-1918 var verksam i Berlin och sålde bl. a. föremål genom Hovjuvelerare Gebr. Friedländer Berlin.

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

767643 - 1294 - Tändsticksfodral förgyllt silver von Cranac
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (12 bud)
6098387
6089927
1 400
6089479
1 300
6088103
6083635

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.