1292 - Dosor 5 st silver

767508

DOSOR, 5 st., silver, 1800-tal, en luktdosa med genombrutet innerlock av Peter Romare Helsingborg; en dito Strömstad 1887; en Köpenhamn; två av Petter Wigren Malmö, total vikt 84 g

slitage

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

1292 - Dosor 5 st silver

Budhistorik (8 bud)
0
850
6163121
6109064
750
6109064
700
6161497
650

Slutpris SEK:
850
87 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:
1 800