1291 - Bägare silver omkring 1900

Föregående | Översikt | Nästa

767479

SCHLEISSNER & SÖHNE, bägare, silver, Hanau omkring 1900, (fantasistämplar), dekor av fyra ringbitande lejonhuvuden och reliefblommor, höjd 6 cm, vikt 88 g

Graverat monogram HTB
Tidigare proveniens Hans Tobiesens Samling Köpenhamn 1900-talets början

en ring saknas

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

767479 - 1291 - Bägare silver omkring 1900
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (3 bud)

6123808
6097548
6093938

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
41 EUR, 47 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.