1286 - Dosor 2 st sköldpaddsskal

767447

DOSOR, 2 st., silverfattning, en rund med mönsterpressat sköldpaddsskal, omkring 1800, diameter 8 cm; en ellipsformad på fyra kulfötter, G. A. Dahlgren, Malmö 1935, lock och botten med sköldpaddsskal, invändigt förgylld, längd 9,5 cm

den runda med skador

Silver, Övriga silverföremål, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (34 bud)
0
4 200
6164990
3 600
6164698
3 400
6159327
3 200
6164697

Slutpris SEK:
4 200
433 EUR, 517 USD
Utropspris SEK: