1286 - Dosor 2 st sköldpaddsskal

Föregående | Översikt | Nästa

767447

DOSOR, 2 st., silverfattning, en rund med mönsterpressat sköldpaddsskal, omkring 1800, diameter 8 cm; en ellipsformad på fyra kulfötter, G. A. Dahlgren, Malmö 1935, lock och botten med sköldpaddsskal, invändigt förgylld, längd 9,5 cm

den runda med skador

Silver, Övriga silverföremål, Gamla kassan, Kassavalvet

767447 - 1286 - Dosor 2 st sköldpaddsskal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (20 bud)
6112937
6131376
1 400
6112937
1 300
6084351
6096534

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.